субота, 22 серпня 2020 р.

Вплив масажу на м’язи

 

Не секрет, що на людському тілі близько 600 м’язів, від найдрібніших, які знаходяться у вусі і кріпляться до малесеньких кісточок слухового апарату, до масивних ягодичних чи м’язів стегна, які займають досить велику площу на тілі людини. Усі м’язи в дорослої людини складають близько 40% усієї ваги тіла. М’язи складаються із м’язових волокон, які володіють властивістю збуджуватися та скорочуватись під дією нервової системи. Основна задача м’язів – скорочуючись, міняти положення структур, до яких кріпиться сам м’яз (наприклад : довгий згинач великого пальця кисті, що починається на верхній частині променевої кістки, кріпиться на основі дистальної (кінцевої) фаланги 1-го пальця і, скорочуючись згинає його). Погоджена, контрольована нервовою системою  робота нашої м’язової системи, приводить тіло людини в рух.
    Така велика площа м’язової системи дає нам величезне рецепторне поле, через яке можна працювати навіть з віддаленими від масажу ділянками та органами. Адже в кожному м’язовому волокні є рецептори, які передають та приймають імпульси від центральної нервової системи. Проводячи масаж, ми механічно подразнюємо рецептори м’язів, які посилено відсилатимуть сигнали в нервову систему, яка у відповідь буде формувати ті чи інші зворотні реакції у тілі у вигляді зміни тонусу, кровопостачання, трофіки, інервації. Це несе надзвичайний оздоровчий ефект для цілого організму людини. Тому дуже важливо проводити масаж на якомога більших ділянках тіла – бажано проводити загальний масаж тіла.

Вплив масажу на м’язи людини можна висвітлити у наступних пунктах:

   -покращення кровопостачання, як наслідок харчування м’язу поживними речовинами та киснем;

  - виведення із структур м’язу продуктів життєдіяльності клітин;

  - підвищення еластичності м’язових волокон та їх скорочуючої функції;

 -зниження вмісту молочної кислоти в м’язах, зменшення ризику мікротравматизації, а також виведення органічних кислот. Це позитивно впливає на м’язи після важкої фізичної праці. Працеспроможність втомленого м’язу, після масажу зростає у 3-7 разів. Навіть 40-секундний масаж (валяння та потряхування) м’язів у борців під час перерв між раундами збільшує силу згиначів кисті на промасованій руці на 3,2 кг у порівнянні з іншою (0,4 кг) немасованою. 
  При використанні додаткових специфічних остеопатичних технік масажу відпрацьовуються ділянки міофасціальних структур, які мають фіброзні пораження. Ці техніки використовуються при хронічних рецидивуючих станах в опорно-руховому апараті та інших структурах тіла, в деяких випадках масаж м’язів має виражену знеболюючу дію.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

ДОБРИЙ ЛІКАР 12(327)