Шкіра людини складає 15-17% від загальної маси тіла людини, являється найбільшим органом тіла людини. Важко переоцінити її роль та значення в нормальному функціонуванні внутрішніх органів живого організму. Вона захищає організм від негативних зовнішніх подразників (механічних, хімічних, температурних, мікробних). Процеси надзвичайної складності, які проходять в шкірі, доповнюють, а інколи дублюють функції деяких внутрішніх органів.
Здорова шкіра людини бере участь у таких складних процесах як дихання, обмін речовин, терморегуляція, виділення з організму відпрацьованої води та продуктів життєдіяльності клітин тіла. Хочеться відмітити, що шкіра відіграє дуже важливу роль у водному, сольовому, тепловому, вуглеводному, жировому та вітамінному обміні в організмі.
Вплив масажу на шкіру полягає у наступному :
- масаж сприяє видаленню з поверхні шкіри відмерлих рогових клітин епідермісу(поверхневий шар шкіри), що в свою чергу покращує роботу сальних та потових залоз;
-під час масажу посилюється кровонаповнення шкіри, а також ліквідується венозний застій;
- подразнення від масажу передається через шкіру до центральної нервової системи, яка визначає зворотню реакцію організму та його окремих органів;
- внаслідок підвищення температури масажованої ділянки пришвидшуються обмінні та ферментативні процеси ,покращується колір, тургор, еластичність шкіри.Відмічається зміна характеристик шкіри на дотик.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.