Зараз на дворі літо тому актуальним є питання корисно чи шкідливо перебувати на сонці.
Користь засмаги
Сонце є джерелом біологічної енергії людини. Лікарі та вчені довели, що сонячні ванни протяжністю 7-10 хвилин дуже корисні! Крім того, людям, схильним до депресій, такі ванни просто необхідні, оскільки сонце руйнує серотонін (інакше званий «гормоном туги»), який виділяють залози гіпофіза.
Невеликі дози ультрафіолету, безсумнівно, корисні. Під впливом сонячних променів посилюється циркуляція крові, з’являється відчуття бадьорості, ми відчуваємо себе красивими і здоровими. Підвищується імунітет, поліпшується кровообіг і, відповідно, процеси, що відбуваються в шкірі, наприклад, прискорюється поділ клітин.
Сонце безумовно корисне для кісток, зубів і гормональної системи людини. Під впливом сонячного проміння в шкірі синтезується вітамін D, за допомогою якого наш організм засвоює кальцій, що міститься в їжі.
У деяких випадках сонце допомагає позбутися прищів і псоріазу.
Вчені-медики довели, що у старших людей брак сонячного світла може викликати безсоння. Дослідження показали, що, перебуваючи на сонці, люди, які страждають безсонням, почали спати краще.
Сонце активізує роботу гормонів, що сприяє покращенню настрою. У результаті стаємо бадьорішими, нам хочеться жити і любити.
А тепер про негативну сторону, тобто про те, якої шкоди здоров’ю може завдати засмага.
Шкода засмаги
Наскільки ласкаві промені сонця, настільки ж вони і підступні. І передозування сонячних ванн може стати справжнім шоком для шкіри.
Ультрафіолетове випромінювання є одним з найсильніших чинників, що сприяють зниженню тонусу і старіння шкіри. Під впливом сонячного проміння в шкірі утворюються «вільні радикали» або, як їх ще називають, шкірні шлаки, які руйнують каркас шкіри — еластин і колаген. У результаті порушується структура тканин, і шкіра починає втрачати свою пружність, погано відновлюється, стає більш в’ялою.
Сонячні промені пересушують сальні і потові залози, за допомогою яких виконується природний захист шкіри. І через це шкіра набагато швидше старіє і в’яне.
А, крім впливу на шкіру, сонячне тепло саме по собі призводить до посилення і прискоренню всіх запальних процесів в організмі, навіть тих, які до цього перебували в стані «сплячки». А ще сонячне тепло створює додаткове навантаження на серцевий м’яз.
Інтенсивне ультрафіолетове опромінення викликає:
Передчасне старіння шкіри
Глибокі зморшки, які неможливо розгладити
Дерматоз
Пігментні плями і веснянки
Сонячну алергію
Рак шкіри
Опік
ФотореакціЇ на деякі види продуктів, ліків і косметики
Поява подразнення у вигляді водянистих бульбашок
Поява висипань на шкірі
Незважаючи на те, що короткочасне перебування на сонці підвищує імунітет, останні дослідження показали, що надмірне дію ультрафіолету призводить до ослаблення імунітету. Тому дуже часто, після повернення з курорту багато людей починають хворіти на простудні захворювання.
Тому важливо контролювати своє перебування на сонці, особливо в літню пору під час поїздок на море слід особливо стежити за дітьми, придбати парасольку від сонця, крем від загару, панамки чи капелюхи на голов,у не засинати на пляжі, обтирати тіло рушником після купання коли плануємо засмагати. Засмагати не слід з 11 до 16 години.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
-
Продовжуючи тему масажу, розповім про себе, де я навчався та звідки розпочав свій шлях масажиста. Мене завжди цікавило...
-
Доброго здоров'я шановні читачі блогу, сьогодні хочу розповісти про те, як я розпочав загартовуватись та моржувати. Був час коли я...
-
Літо найкраща пора розпочати загартовувати організм. Головні правила загартування це: систематичність і поступовість. Не потрібно відразу...
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.